ATRAKCJEMalowniczo położona miejscowość Pogorzelica to znane kąpielisko morskie z szeroką piaszczystą plażą, które dzięki swojemu położeniu pomiędzy morzem a jeziorem Liwia-Łuża posiada unikalny mikroklimat. Lasy rozciągające się kilometrami wzdłuż wybrzeża, woda w pierwszej klasie czystości czy też nieskażone środowisko naturalne sprawiają, że jest to idealne miejsce do spędzania wakacji dla każdego.


Szeroka i piaszczysta plaża zachęca do kąpieli w Morzu Bałtyckim oraz kąpieli słonecznych. Daje możliwość aktywnego wypoczynku. Kąpielisko zostało wielokrotnie uhonorowane znakiem Błękitną Flagą, które przyznawane jest za czystość wody, bezpieczeństwo oraz edukację i zarządzanie środowiskowe.

Jezioro Liwia-Łuża - położone pomiędzy Niechorzem a Pogorzelicą, ok. 300 metrów od morza, pozostałość dawnej zatoki morskiej, ścisły rezerwat ornitologiczny, objęty programem Natura 2000 - nie lada gratka dla wielbicieli ptaków.


Dla lubiących aktywny wypoczynek wakacyjny - szlaki piesze, rowerowe i nordic walking m.in.:
P-5, szlak pieszy zielony "Dookoła Liwiej Łuży" o długości 9,8 km - można pokonać rowerem (średni poziom trudności) i nordic walking (utrudnione przejście)
R-1, Szlak rowerowy żółty "Leśnym Duktem" o długości 6,5 km - szlak łatwy, odpowiedni również na wędrówki piesze i nordic walking
R-3, Szlak rowerowy zielony "Dookoła Liwiej Łuży" o długości 8,50 km - szlak łatwy, odpowiedni również na wędrówki piesze i nordic walkingKolejka wąskotorowa (tzw. "Ciuchcia retro") - zabytkowa kolejka kursująca między Pogorzelicą i Trzęsaczem - przejażdżka nią to niezapomniane przeżycia, szczególnie dla najmłodszych.

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie - ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy podczas wypoczynku nad morzem szukają atrakcji które urozmaicą ich pobyt. To właśnie tutaj zobaczą Państwo latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu. Nie lada atrakcją są również miniaturowe parowozy poruszające się między latarniami. Dla wszystkich gości Natury Resort przewidziany jest rabat na bilety w wysokości 10%.

Zabytkowa latarnia morska w Niechorzu - Po raz pierwszy światło zapalono w niej w 1866 roku, używając do tego celu lampę olejową. Miejsce, z którego rozciąga się przepiękna panorama na całą okolicę.


Ruiny gotyckiego kościoła w Trzęsaczu - z przełomu XIV/XV w. kościół stoi na wysokim brzegu klifowym. Od 1901 r. morze zabiera stopniowo jego fragmenty. Interesujące jest to, że kościół powstał 2 km od brzegu.

Paralotnie - możliwość podziwiania Wybrzeża Rewalskiego z lotu ptaka.Muzeum Rybołóstwa w Niechorzu - kuter rybacki przed budynkiem muzeum zachęca do wejścia i zainteresowania się nadmorską historią i kulturą.Stadnina koni - wizyta w położonej nieopodal naszego kompleksu stadninie umożliwia wspaniałe spędzenie czasu zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych.Park linowy położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Natura Resort. To propozycja dla osób lubiących ekstremalne zabawy, wszystko co niebezpieczne, wywołujące dreszcz emocji, wymagające odwagi. Miejsce rozrywki dla całej rodziny.

Pogorzelica, ul. Wrzosowa 4

Tel: +48 515 666 233
        +48 602 345 575

Fax: +48 61 866 14 82

E-mail: info@naturaresort.pl


Lokalizacja naszego ośrodka w Pogorzelicy
Pogoda Pogorzelica z serwisu